چاپ کردن این صفحه

اجزاي تشكيل دهنده ECU

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نوشته شده توسط  | منتشرشده در: مجموعه ۱

 

این مینی کامپیوتر نیز مانند سایر کامپیوترها دارای CPU، حافظه و قابلیت برنامه ریزی است. در داخل ECU دو نوع حافظه وجود دارد :
حافظه موقت که با قطع برق از بین میرود اما مجددا قابل بازیابی است. حافظه موقت شناسایی استپ موتور، دنده ها و عملکرد موتور و محاسبات لحظه ای برای تنظیمات آنی را به عهده دارد و  معایب موقت و دائم سیستم انژکتور را در خود نگهداری می کند.


-    حافظه دائم  مانند سیستم عامل و Setup  در کامپیوتر های PC است و با قطع برق از بین نمی رود اما در صورت خراب شدن دیگر قابل برگشت نیست و ECU  را غیر قابل استفاده می کند.حافظه دائم شامل جدول به نام Look up table  است که به تعداد سنسور های موجود در سیستم موتور، سطر و ستون دارد. در این جدول مقدار پاشش سوخت و زاویه آوانسECU در هر دور و بار موتور مشخص شده است. هر چقدر دقت این جدول بیشتر باشد دقت عملکرد ECU بیشتر خواهد بود.


پردازنده در یک ماژول با صدها اعضا از اجزای دیگر در یک مدار چند لایه بسته بندی می شود  برخی از اجزای دیگر در ECU است که به حمایت از پردازنده عبارتند از.

مبدل های آنالوگ به دیجیتال - این دستگاه ها به عنوان کنترل کننده خروجی برخی از سنسورها در خودرو  مانند سنسور اکسیژن خروجی سنسور اکسیژن یک ولتاژ آنالوگ است که معمولا بین 0 و 1.1 ولت (V) است پردازنده تنها درک اعداد دیجیتال  به طوری که تغییرات تبدیل آنالوگ به دیجیتال این ولتاژ را به 10 - بیتی شماره دیجیتال را.

خروجی های دیجیتال سطح بالا - بر روی ماشین های مدرن  ECU جرقه شمع - باز و بسته انژکتور و تبدیل خنک کننده فن روشن و خاموش است تمامی این وظایف نیاز به خروجی های دیجیتال   به عنوان مثال یک خروجی برای کنترل فن خنک کننده ممکن است 12 ولت و 0.5 آمپر برای رله فن فراهم کند و 0 V زمانی که خاموش است خروجی دیجیتال مانند یک رله است  مقدار بسیار کمی از قدرت است که پردازنده می تواند خروجی energizes ترانزیستور در خروجی دیجیتال که اجازه می دهد آن را به عرضه مقدار بسیار بزرگتر از قدرت برای رله فن خنک کننده .

دیجیتال به آنالوگ مبدل - گاهی اوقات ECU برای ارائه یک خروجی ولتاژ آنالوگ به راندن برخی از قطعات موتور از آنجا که پردازنده در ECU  دستگاه های دیجیتالی نیاز به یک جزء است که می تواند شماره های دیجیتال را به یک ولتاژ آنالوگ تبدیل کند. 

تهویه سیگنال - گاهی اوقات ورودی و خروجی نیاز به تنظیم قبل از آنها خوانده است به عنوان مثالتبدیل آنالوگ به دیجیتال است که ولتاژ خوانده شده از سنسور اکسیژن می توان راه اندازی را بخوانید - 0 تا 5-V سیگنالسنسور اکسیژن خروجی 0 - به 1.1 V سیگنال تهویه سیگنال یک مدار است که تنظیم سطح سیگنال های آینده یا در خارج است. به عنوان مثال، اگر ما اعمال تهویه سیگنال که ضرب ولتاژ که از سنسور اکسیژن 4 می خواهم یک 0 - به 4.4 V سیگنال که اجازه می دهد به مبدل آنالوگ به دیجیتال ولتاژ به خواندن دقیق تر .

ارتباطات تراشه - این تراشه پیاده سازی استانداردهای ارتباطات مختلف هستند که در اتومبیل استفاده می شود استانداردهای مختلفی  که استفاده می شود وجود دارد اما یکی است که شروع به تسلط در اتومبیل ارتباطات نامیده می شود می تواند (منطقه کنترل شبکه) این استاندارد ارتباطی اجازه می دهد تا برای ارتباطات سرعت تا 500 کیلوبیت در ثانیه که بسیار سریع تر از استانداردهای قدیمی تر است این سرعت در حال تبدیل شدن ضروری است زیرا برخی از ماژول ارتباط برقرار میکنداطلاعات بر روی اتوبوس صدها بار در ثانیه است. گذرگاه CAN با استفاده از دو سیم ارتباط برقرارمیشود.

 

 

پورت تشخیصی از یک وانت تویوتا

طراحی و ساخت ساده تر

 داشتن استانداردهای ارتباطی ساخته شده است  که طراحی و ساخت ماشین ها کمی آسان تر شود یک مثال از این ساده سازی خوشه دستگاه خودرو است.

خوشه ابزار جمع آوری و نمایش داده ها از قسمت های مختلف خودرو  بسیاری از این اطلاعات در حال حاضر توسط ماژول های دیگر در ماشین استفاده می شود  به عنوان مثال  ECU تشخیص می دهد که درجه حرارت مایع خنک کننده موتور و سرعت موتور را - کنترل کننده انتقال تشخیص می دهد که سرعت وسیله نقلیه را-  کنترل کننده برای سیستم ترمز ضد قفل (ABS) تشخیص می دهد اگر یک مشکل در سیستم ترمز ضد قفل (ABS) وجود داشته باشد.

همه این ماژول به سادگی این داده ها بر روی گذرگاه ارسال می کند  چندین بار دوم ECU می فرستد بسته شامل اطلاعات هدر و داده ها است  هدر فقط یک شماره شناسایی که بسته به صورت سرعت و یا خواندن دما  و اطلاعات مربوط به سرعت و دما است  پانل ابزار شامل یکی دیگر از ماژول است که می داند که برای بسته های خاصی - هر زمان که آن را می بیند  آن را سنجش یا شاخص مناسب با مقدار جدید به روز رسانی کرد.

اکثر خودروسازان خرید خوشه های ابزار به طور کامل از یک منبع  که آنها را طرح مشخصات خودروساز مونتاژ. که این کار را از طراحی پانل ابزار خیلی آسانتر می کند برای هر خودروساز و تامین کنندگان است.

آن ساده تر است برای خودروساز که به منبع هر سنج رانده خواهد شد  به جای داشتن برای گفتن منبع که یک سیم سیگنال سرعت  ارائه و از آن به یک ولتاژ متغیر بین 0 و 5 ولت و 1.1 V مربوط به 30 مایل سرعت در ساعت.

بازدید 5234 بار
آخرین ویرایش در دوشنبه, 17 آذر 1393 ساعت 10:36
Madarsazan ayandeh

مدیر عامل و موسس

وبگاه: www.joomi.ir/

آخرین‌ها از Madarsazan ayandeh